Polska na wakacje

Obecnie w modzie są wyjazdy zagraniczne. Powrót do pracy po urlopie z piękną opalenizną i setką zdjęć z plaży. No pięknie, ale czy dla każdego widok plaży przez tydzień czy dwa jest wystarczający? Na szczęście nie. Alternatywą dla typowego wakacyjnego wylegiwania się są wakacje aktywne. Niestety często te zagraniczne bywają drogie. Tutaj z pomocą przychodzą atrakcje, znajdujące się w naszym kraju.

Wakacje w Polsce? Czemu nie!

Wiele polskich ciekawych miejsc jest ignorowana lub po prostu zapominana. Często wiąże się to z niewiedzą. Nie zdajemy sobie sprawy, ile ciekawych i pięknych miejsc jest w granicach naszego kraju. Pomijając te najbardziej znane i najczęściej oblegane w okresie urlopowym miejsca, możemy odnaleźć wiele interesujących miejscówek.
Jednym z najciekawszych miejsc, o którym często zapominamy, są Sudety. Łańcuch górski położony jest w południowo zachodniej-części Polski, dzieląc się na Sudety Zachodnie (najwyższa część, w której znajduje się najwyższy szczyt Sudetów – Śnieżka), Sudety Środkowe i Wschodnie.

Błędne Skały

Właśnie w Sudetach Środkowych w Górach Stołowych możemy dotrzeć do bardzo ciekawego miejsca – Błędne Skały, dawniej nazywane Wilczymi Dołami. Są to formacje skalne, które tworzą labirynt z pięknymi i ciekawymi widokami. W tym labiryncie, pomiędzy skalnymi maczugami, grzybami oraz słupami przebiega trasa turystyczna, w niektórych miejscach szerokość przejścia między skałami nie przekracza kilkudziesięciu centymetrów. Turyści mogą poczuć się w tym miejscu jak w filmie, bowiem tutaj kręcono sceny m.in. Opowieści z Narnii: Książę Kaspian.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *