Gdzie na wakacje?

Znany slogan: „A może by tak rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady”, powinien przyświecać podczas wyboru miejsca na wakacje. Często pomijane polskie rejony i miejsca na urlopy. Wybierając wakacje poza granicami naszego kraju, zapominamy, ile pięknych i urokliwych miejsc jest w Polsce. Choćby wspomniane wyżej Bieszczady.

Wakacje w Polsce to nie tylko Zakopane czy Morze Bałtyckie. Bieszczady nie bez kozery znalazły się w tym modnym sloganie. Jest to jedno z najbardziej odludnych miejsc i najmniej zagospodarowanych przez człowieka. To tutaj znajduje się Park Gwiezdnego Nieba, gdzie kosmos można zobaczyć jak dla dłoni. Na Połoninie Wetlińskiej, na wysokości 1228 m n.p.m. znajduje się legendarne schronisko nazywane Chatką Puchatka, w zimie wygląda wprost bajkowo.
Oprócz prawie nieskażonej przyrody, którą można podziwiać w każdym miejscu tego skrawka Polski oraz bogatego świata zwierząt (tylko tutaj można spotkać największego europejskiego węża Eskulapa), można podziwiać skanseny, pozostałości po nieistniejących już wsiach i osadach ludzkich.
Wydawałoby się, że to miejsce na wakacje tylko dla fanów gór, a jednak to w tym regionie znajduje się Jezioro Solińskie o powierzchni ok. 22 km kwadratowych, które bywa nazywane bieszczadzkim morzem. Nad jeziorem znajduje się jedna z najbardziej znanych miejscowości uzdrowiskowych- Polańczyk.
Bieszczady nie są całkowicie niedostępne i odludne. Warto odwiedzić miasteczka w tym rejonie, które posiadają już bazę noclegową dla turystów. Będąc na tym terenie warto jednak pomyśleć o wybraniu agroturystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *