Cudze chwalicie, swego nie znacie.

Biura podróży najczęściej polecają wakacje za granicą, wakacje w Polsce są spychane na dalszy plan jako alternatywa, jako wyjście awaryjne. Z jednej strony można to zrozumieć, bo kiedy wybieramy wakacje w tak zwanych ciepłych krajach, mamy zagwarantowaną dobrą pogodę.

Wyjazd na weekend

Nie każdy lubi lub nie każdy ma możliwość wykorzystania na raz jednego dłuższego urlopu. Wtedy rozwiązaniem stają się wyjazdy weekendowe, a te już nie zawsze prezentują się tak korzystnie za granicą. Zarówno ze względu na czas, jak i na koszty.
Na krótkie wyjazdy sprawdzą się oczywiście popularne miejscowości turystyczne, ponieważ jest wtedy pewność co do infrastruktury. Jednak nie polecane są one w tak zwane ” długie weekendy”. Chyba, że mówimy o fanach tłumów. Na tego typu weekendy polecane są mniej znane atrakcje turystyczne. Należy pamiętać, że Polska nie składa się tylko z Morza Bałtyckiego i Tatr (szczególnie Zakopanego).

Mniej znane

Przy okazji wyjazdów weekendowych można zwrócić się w stronę miejsc tych niedocenianych lub zapomnianych. Niedoceniane polskie jeziora czy zapomniane Roztocze Góry Świętokrzyskie. Różnorodność krajobrazów i ciekawe miejsca są na wyciągnięcie ręki. Amatorzy górskich wędrówek mogą zamiast Tatr wybrać Karkonosze, gdzie można przejść Głównym Szlakiem Sudeckim, który przebiega głównym grzbietem Karkonoszy lub zobaczyć jedno z bardziej ciekawych zjawisk jakim jest „morze chmur”. Malownicze miejscowości położone w tamtym rejonie na pewno będą mniej zatłoczone niż najpopularniejsze miejscowości w Tatrach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *